Ankara Tel Örgü
Dikenli tellerden yapılan ve çeşitli alanlarda engel olarak işlev gören ekipmanlar tel örgü ismiyle anılır. Farklı amaçlarla kullanılan bu engeller, genellikle dış mekan’ları kapatmak işlevi görür. Tarla, bahçe veya çeşitli özel kurumların çevresinde görebilmek mümkündür. Aşağıda yer alan bilgiler ışığında tel örgülerin kullanım alanlarını daha detaylı öğrenebilirsiniz.

Tel Örgülerin Kullanım Alanları Nelerdir?
Koruma ve çevirme gibi farklı işlevlerde tercih edilen tel gereçleri, daha çok futbol maçlarının yapıldığı sahalarda ön plana çıkar. Geniş saha alanlarında topların dışarı çıkışını engelleyen bu tel örgüler, aslında ilk etap hiç dikkati çekmese de her zaman son derece büyük bir amaca hizmet ederler. Tel örgü gereçleri, aynı zamanda inşaat alanında sıklıkla kullanılır. Arsaların kapladığı alanı belirleyerek böylelikle insanlar tarafından bu alanın bilinmesini sağlar. Zaman zaman kritik durumlar gerektiren alanlarda tel örgülerin farklı türleri de tercih edilebilir. Örneğin: Evlere ve arazilere girişin engellenebilmesi için elektrik şoku içeren tel örgülerden faydalanabilir. Ancak bu örgü türlerinin üzerinde mutlaka elektrik şoku içereceğini ifade eden bir ibareye yer verilmelidir. Aksi taktir de için tehditli bir durum oluşabilir.

Ankara Tel Örgü Koruma ve güvenlik amacı taşıyan bu tel örgü türlerinin mutlaka alanında deneyimli ve profesyonel firmalar tarafından çekilmesi gerekir. Üstelik seçeceğiniz profesyonel firmanın ürün grupları da kalite anlamında beklentinizi karşılayacaktır. O nedenle bu gibi bir ihtiyacınız söz konusu olduğunda alanında deneyimli ve ismini duyurmuş bir firmadan yardım almanız sizin avantajınıza olur. Son zamanlarda örgü türlerinin artık özel mülkiyetin ve resmi yerlerin belirlenmesi noktasında kullanıldığı görülür. Ailenize ve kendinize rahat bir yaşam alanı oluşturmak istiyorsanız siz de tel örgü türlerinden yararlanabilirsiniz. Tel örgü türleri, teknolojik gelişmelere paralel olarak her geçen gün çeşitlenir. Kalın, ince, kafesli, dikensiz ve boru direkli gibi teller sayesinde sınırlarınızı belli edebilir ve yaşadığınız mekan’ları daha güvenli hale dönüştürebilirsiniz.
Örgü türleri, sınır belirleme noktasında galvanizli ve PVC'li olmak üzere 2'ye ayrılır. Fabrika, iş yeri veya farklı çalışma alanlarında güven sorunu genellikle en büyük problemlerden bir tanesidir. Dolayısıyla hırsızlık olaylarına bağlı olarak gelişebilen kayıpları en aza indirgemek açısından tek örgü seçeneklerine başvurulabilir. Tel örgü modellerinin günümüzde estetik görüntü oluşturan türleri de mevcuttur. Bahçenizin ve evinizin kombinasyonunu bozmayacak bir tel örgü tercih ederek siz güvenliğinizi artırabilirsiniz. Örneğin: Fens teli ve helezonu bu anlamda modern görüntü sunan tel seçeneklerinden birisidir.

Evinizin konumuna ve çevre etkenlerine bağlı olarak dilediğiniz zaman rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Tel örgülerin fiyat seçenekleri de yine türüne göre değişebilir. Kalite, işçilik, alanın büyüklüğü ve kullanılan malzeme sayısı gibi farklı etkenlere bağlıdır. Kümes teli, galvanizli tel, pvc kaplı tel, klasik tel örgü gibi türlere göre sınıflandırılan ürünlerin fiyatı, üstelik firmalara bağlı olarak da belirlenir. Firmalar, tel örgülerin göz aralığı sayısına bağlı olarak farklı ücretler çıkartabilirler.
Göz aralık sayısı 30X30, 40X40, 50X50, 60X60 ve 70X70; tel kalınlık türü ise 2, 2.5, 2.7, 3 ve 3.5 şeklindedir. Fiyatlar, alanın veya arazinin metrekaresi bazından ortaya konur. Fiyatlandırmada genel manada her firma orta bir meblağ çıkartır. Ancak burada sizin tercihleriniz büyük önem taşır. Ancak bunun gibi bir tel örgü planlamanız varsa önce online ortamdan firma araştırması yapabilir ve karşınıza çıkan sonuçları analiz ederek bir firma belirleyebilirsiniz. Böylelikle daha sonra iletişime geçeceğiniz firmadan ek indirim talebinde bulunma şansı da yakalayabilirsiniz.