Dikenli Tel Fiyatları

Dikenli teller, birçok özel alanda kullanılmakta ve önemli bölgelerin koruma altına alınmasını sağlamaktadır. Dikenli tel, özellikle güvenlik açısından son derece gerekli bir araçtır. Askeri alanlarda, özel kurumlarda, özel arazi ve arsalarda, girilmesi yasak bölgelerde, siyasi sınır bölgelerinde, ülkeler arası sınırlarda sıkça karşılaştığımız dikenli teller, günlük hayatta da sıkça kullanılmaya başlanmıştır. Özellikle güvenlik zafiyetlerinin arttığı şu günlerde sitelerin koruma altına alınması için kullanıldıklarından söz edebiliriz. Dikenli tel sayesinde artık yaşam alanlarımız daha güvenli ve daha yaşanır hale gelmiştir.

Dikenli teller, galvanizleme yöntemiyle kaplanmaktadır. Böylece güneş, yağmur ve kar gibi fiziksel etkilerden korunmaları sağlanmaktadır. Dikenli tellerin galvaniz yoluyla kaplanması, paslanmamaları açısından da önemli ve gereklidir.
Dikenli teller, fiyat olarak farklı aralıklarda satışa sunulmaktadırlar. Kullanılan dikenli telin kalınlığı, kalitesi ve ebatları, dikenli tel fiyatları üzerinde doğrudan etkilidir. Toplu alımlarda birçok firma, indirim yoluna gitmektedir. Dolayısıyla ne kadar çok dikenli tel satın alacaksanız birim başına ödeyeceğiniz miktar o derece düşecektir.

Dikenli Tel ile Daha Güvenli Alanlar

Dikenli tel fiyatları, satışa sunulan yönteme göre değişiklik gösterir. Kilogram satışı, dikenli tellerin satın alınmasında kullanılan en bilindik yöntemlerden biridir. Kilogram başına 3-4 TL ortalamaya sahip olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca metre ile satışa sunulan dikenli teller de söz konusudur. Metre başına fiyat ise ortalama 0.25- 0.30 TL civarındadır.

Dikenli teller, bazen kalıp içerisinde satılmaktadır. Daire haline getirilen bu teller, daha çok küçük alanların kaplanması için kullanılmaktadır. Bu durumda dikenli tel fiyatları doğal olarak değişim gösterebilmektedir. Alacağınız dikenli telin kalitesi arttıkça birim başına ödemeniz gereken fiyat da ister istemez artacaktır. Yine de kaliteli firmalardan hizmet almanız çok daha faydalı olacaktır. Kaliteli firmalar tarafından üretilen dikenli teller ve verilen hizmet, diğer firmalarınkine göre çok daha iyi düzeydedir. Bu firmaların dikenli tel fiyatları değişse de verdikleri hizmetten ötürü tercih edilebilir olduklarını söyleyebiliriz.

Yaşam alanlarınızı ya da sahip olduğunuz özel alan ve arazileri sınırlamak, böylece daha güvenli hale getirmek isterseniz kullanabileceğiniz en iyi yöntem dikenli tel olacaktır. Böylece güvenlik açısından gerekli önlemleri almış sayılırsınız.